Rusça web sitesi için tıklayın..

SAĞLIK HUKUKU


Sağlık Hukuku, Sağlık Avukatı

Sağlık hukuku insanların yaşamları boyunca embriyo halinden itibaren başlayan sağlıklı yaşama hakkına ilişkin olarak düzenlemeler kapsamaktadır.

Sağlık hukukunda genel olarak hasta ve doktor arasındaki ihtilaflar ön plana çıkmaktadır. Burada yaşanan komplikasyonlarla ilgili ve malpraktis davaları genel olarak görülmektedir.

Tıp Hukuku

Sağlık Hukuku alt dalı olan Tıp Hukukunda Sağlık hizmetinden faydalanan kişilerin ve sağlık personellerinin kişilerin hak ve yükümlülükleri incelenmektedir. Tıp hukukunda dava alanı ceza hukuku ve tazminat davaları ön plana çıkmaktadır.

Sağlık Hukuku Avukatı

Hukuk fakültesinden mezun olan ve avukatlık mesleğini ifa eden herkes hukukun bütün alanlarında çalışabilmektedir. Avukat mesleğinde tek bir alanda ihtisaslaşma mümkün olmamakla birlikte, avukat bireysel tercihine ve yeteneğine göre hukukun herhangi bir alanında çalışmalarını yoğunlaştırabilir.

Bu nedenle çalışma yoğunluğu ve tecrübesi Sağlık Hukuku alanında fazla olan, bu alanda uzman sağlık hukuku avukatlarından yardım alınmalıdır. Mercantaş Hukuk Bürosu, diğer tüm hukuk dallarında olduğu gibi sağlık hukuku alanında da uzman sağlık hukuku avukatı kadrosu ile hizmet vermektedir.

Sağlık hukuku konusundaki tüm sorularınızı ise avukata soru sor bölümünden ankara avukat kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.