Rusça web sitesi için tıklayın..

TİCARET VE ŞİRKETLER HUKUKU


Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticari işletmeler ve şirketler için hukuki süreçlerin takip edilmesi ve her türlü danışmanlığın yapılması için ticaret ve şirketler hukuku uzmanı ekibimiz müvekkilleriyle hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası hukuki süreçlerde danışmanlık, sözleşmeler, yasal süreçler gibi her türlü hukuki konuda hizmet veren avukat ekibimizle, şirket bünyesinde ya da ayrı olarak hizmet vermekteyiz.

Ticaret Hukuku Nedir?

Ticaret Hukuku tüzel kişiliğe sahip olan ticari işletmelerin her türlü hukuki sürecini yürütmekle görevli bir hukuk dalıdır. Ticaret mahkemelerinde şirketin unvanı, iflası ve rekabet konuları gibi birçok farklı sürecin yerine getirilmesini takip ederek ihtilafların giderilmesini sağlar. Ticaret Hukuku konusunda hizmet veren hukuk firmaları, işletmelerin ticari unvanlarından alacak-borç ilişkilerine kadar her detayında haklarını savunmaktadır. Ticaret avukatları aşağıdaki konularda hizmet vermektedir;

*Ticaret unvanı işlemleri,

*Ortakların haklarının korunması,

*Sermaye artırım ve indirim konuları,

*Şirket evlilikleri, ayrılmalar ve tür değişiklikleri,

*Şirketin sona erme işlemleri,

*Şirket çalışanlarıyla yapılan sözleşmeler, ihtilaflar,

*Hisse senedi ve mal varlıklarının alım satım işlemleri konusunda her türlü hukuki sürecin danışmanlığı yapılmaktadır.

Ticaret Kanunu Neleri Kapsar?

Ticaret Kanunu, çoğunlukla büyük işletmelerin iç ve dış yapısındaki hukuki süreçleri kapsar. Şirketin kendi içinde ve dışında bulunan bağlantılarındaki mali ve ticari süreçlerinin her detayında Ticaret Kanunu hususları dikkate alınır. Bu bir iş sözleşmesi de olabilir, şirket birleşmesi de olabilir.

Ticaret Mahkemesi Görevleri Nelerdir?

Ticaret mahkemesi, şirketler hukuku dahilindeki her türlü ihtiyati tedbir, birleşme, ayrılma, iflas, iflas erteleme, sermaye artırımı gibi konularda şirketin yasal statüsü dahilinde işlem yaparak karar verir. Büyük şirketlerin hukuki süreçlerini ele alan mahkemeler, ticaret mahkemeleridir. Verilen tüm kararlar temyiz edilebilir ve kesinleştikten sonra bağlayıcı hükümler içerir. Haksız rekabet davaları da ticaret mahkemelerinin alanındadır.

Şirket Avukatlığı Talep Etmek İçin Nereye Başvurmalıyım?

Şirketler bazen bünyelerinde bulunan avukatlardan destek alırken bazen de destek almak için avukatlık ofislerinden şirket avukatlığı için talepte bulunurlar. Şirket avukatı talep etmek için iletişim sayfamızdaki numaralar aracılığıyla bizden şirket avukatlığı talep edebilirsiniz.

Ticaret Hukuku Avukatının Görevleri

Ticaret hukuku avukatının öncelikli görevleri arasında şirketler hukuku kapsamında belirlenmiş şartlara göre şirketler için sözleşmeler hazırlanması bulunuyor. Bunun dışında şirketler hukuku kapsamında yer alan şirket bölünmesi, tescillenmesi gibi konularda da ticaret avukatı hizmet verir.

Ticaret hukuku şirketler için oldukça detaylı bir hukuk türü olarak kabul edilir. Bu nedenle hukuksal tüm süreçlerin şirket avukatı tarafından takip edilmesi hayati önem taşır. Şirket avukatı şirketlerin haklarını koruyan en önemli kişiler arasında yer alır.

Mercantaş Hukuk Bürosu bünyesinde yer alan ticaret hukuku konusunda uzman ticaret hukuku avukatı kadrosu ile hizmet vermektedir. Siz de ticaret ve şirketler hukuku alanındaki tüm sorularınızı avukata soru sor kısmında kolayca iletebilirsiniz.